독일어 코스

ALMANCAX 포럼에 오신 것을 환영합니다. 우리 포럼에서 독일과 독일어에 관해 찾고 있는 모든 정보를 찾을 수 있습니다.
    엄격히
    참가자

안녕하세요 친구들. 독일에 온 지 약 6개월이 지났는데 이제 강좌가 시작됩니다. 이틀 뒤에 시작합니다. 약속에 가서 시험을 봤는데 아직 답변을 받지 못했습니다. 선생님 제 독일어 강좌는 독일어인데 그 사람은 터키어를 모릅니다. 어려울지 쉬울지 모르겠습니다. 제 독일어 실력은 거의 없습니다. 게다가 제 독일어 실력도 매우 형편없습니다. 강좌에 참여하는 사람들은 일반적으로 독일어를 사용하는 분들이라 처음부터 시작하실 것 같지 않고 주제도 빠르게 진행될 것 같습니다. 제 강좌는 주 2일 수업이고 오전 5시 8.30분부터 12.45시 XNUMX분까지 진행됩니다. 이 주제에 대한 정보를 주세요. 좋은 주제와 나쁜 주제는 어떻게 처리되나요?

에스라 라스
    참가자

독일에서 두 학교를 다녔는데, 첫 번째 학원의 선생님은 터키 분이셨는데, 터키어가 금지되어 있어서 질문도 못하고 막힌 부분에 대한 답도 얻을 수 없었습니다. , 저는 배운 것도 별로 없고, 독일에 처음 왔기 때문에 아무것도 몰랐지만, 그곳의 학생들은 독일에서 수년 동안 생활했기 때문에, 사람들은 문장은 못해도 단어의 의미는 이해했습니다. 알고 계시고 이해하는데 어려움이 없으셨습니다.. 그러다가 학교를 바꿨더니 선생님들이 독일분이셨는데 설명을 너무 잘해주셔서 처음보다 많이 배울 수 있었어요. 어렵지 않을 것 같아요. , 중요한 것은 집에 돌아와서 과목을 강화하기 위해 다시 해야 한다는 것이고 배우자는 매우 인내심을 가져야 한다는 것입니다. 아, 잊어버리기 전에 거기 배우자들은 독일어를 터키어로 설명할 수 없습니다. 물어보면 안 될 것 같아요. 질문이 너무 많으면 아내를 사전으로 활용하십시오. 즉 단어의 의미를 물어보십시오. :))

보고자
    참가자

안녕 친구들;

Almanyaya geleli 9 hafta,Kursa baslayali ise 6 hafta oldu,kursa baslamadan once seviye belirleme testi yaptilar ve 65 sorudan 40 tanesini dogru yaptim,ve beni “intensivkurs”a (430 saatlik) baslattilar,ilk basta sevinmisitim,nede olsa 630 saat yapmak yerine 430 saat yapicaktim,hem maddi,hemde zaman olarak 200 saat karim oldugunu dusundum,fakat kurs baslayinca sinifta pratik olarak konusmayi beceremeyen bir kac kisiden biri olgumu anladim:)ama gramatik olarak fazla bir fark yoktu,hatta cogundan daha iyim diyebilirim,,ve sunu anladimki onlarla aramdaki fark kelime bilgisi ve almanyada yasanilan süre farki..örnegin siniftakilerden en yenisi almanyada 5 yillik,hatta 11 yildir almanyada yasayan bile var ,oysa benim sadece 1 ayim gecmis almanyada ve kursa baslamistim..kursta mecburen digerleriyle konusmak zorunda kaliyorum tarzancada olsa..bu arada kurs ögretmeni de alman..bazen düsündüklerimi anlatamadigim,kelimelerin agzimda dügümlenip sinifin icerisinde,hocanin karsisinda pancar gibi oldugum anlarda oluyor ama..:)örnegin gecen gün herkes birbirine”was hast du gestern abends gemacht?”die sordu benim cevabim suydu “gestern abends habe ich fernsehen gegessen.”oldu..sonra herkesin güldügünü görünce,siz o zaman beni düsünün…dedigim gibi komik durumlarada düsüyorum ama SALLAA olsun..sonucta bu bana gaz veriyo,ögrenmem icin cok nedenim var:)  neyse yavas yavas praratik olarak ilerledigimi düsünüyorum..
    Size gelince sanirim siz 0 dan baslicaksiniz,düsünmeye gerek yok siniftakilerde sizin seviyenizdedir,sizden fazlaliklari bir kac kelime yada dedigim gibi yasanilan suredir..sonucta adi üzerinde “Dil Kursu”,bilmedigimiz icin ögrenmeye gidiyoruz,bilseydik ne isimiz vardi,degil mi?…:))

saygilar

arkadaslar size tavsiyem almanyaya geldiginizde kursa sifirdan baslayin… evet gramatik olark birseyler biliyorsunuz ama inanin bana aslinda birsey bilmiyorsunuz sadece bildiginizi zannediyorsunuz!  konusmaya gelince ise bakip kaliyorsunuz! evet ilk basta sizi teste tabi tutuyorlar, nekadarda iyi gecmiste olsa sifirdan baslayin. ve hocaniz alman olsun! evet size zor gelebilir ama bi alman karsisinda nasil konusulacagini ögrenirsiniz ylan yanlis ve dolayisiyla diger almanlarla konusurken yabancilik cekmezsiniz!

3개 답변 표시 - 1~3(총 3개)
  • 이 주제에 응답하려면 로그인해야 합니다.