독일어 와이드 타임

> 포럼 > Cafe almancax > 독일어 와이드 타임

ALMANCAX 포럼에 오신 것을 환영합니다. 우리 포럼에서 독일과 독일어에 관해 찾고 있는 모든 정보를 찾을 수 있습니다.
    Bärlin
    참가자

Arkdaslar foruma yeni üye oldum  biraz inceledikten sonra zamanlar konusunda eksik bir sey farkettim.Ekleme yapmak istedim ama konu kilitliydi…Almancadaki Genis zaman gibi ….

Almanca genis  zaman simdiki zamanla yapilmaz tamamen yanlis diyebilirim…örnek olarak!

Almanca genis zaman “sollen” yardimci fiili ile yapilir…

Ich soll oft ins Kino gehen (나는 영화관에 자주 갑니다) 또는 (나는 영화관에 가야 합니다)

그러나 이것은 독일어에서 큰 시제가 표현되는 방식입니다.

만약 작품이 그렇게 말한다면, 즉 현재 시제로 틀리겠지만,

ich gehe oft ins Kino의 예에서와 같이(저는 영화관에 자주 갑니다)

Bunu bilmenizde fayda var….Bu arada konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin.
    Saygilar….

Bärlin
    참가자

Bu arada bazi kelimelerde  var kusura bakmayin , konuyu tam anlamaniz icin bir örnek daha vermek istedim…

ich soll heute Abend vorbeikommen. (bu aksam yanina gelirim) örneginde oldugu gibi apacik genis zamandir….

진 토닉
    참가자

어쩌면 당신은 그것을 섞고 있습니다. 동사 sollen은 -meli / -mali 또는 명령형처럼 사용됩니다. 부정과거를 의미하는 곳도 있을 수 있지만, 바로 왼쪽 시제가 현재 시제를 의미한다고 말하는 것이 얼마나 사실입니까? 또한 터키어에서는 sollen 동사가 다른 사람에게 들은 것을 전달할 때 사용하는데, 이는 -miş로 과거형으로 표현됩니다.

Bärlin
    참가자

물론 당신 말이 맞지만 동사 sollen은 이 정도에 국한되지 않는다.

Biliyorsunuzki ingilizcede The Simple Present Tense genis zamandir,iyi ingilizce konusan bir alman  bu zamani almancaya cevirdigi zaman % 90  sollen fiili ile ceviri yapar  yaklasik %10 kisminda  simdiki zamani kullanir.Eger sizinde iyi ingilizce konusan alman arkadasiniz varsa size aynen benim söylediklerimi söylecektir…saygilar

3개 답변 표시 - 1~3(총 3개)
  • 이 주제에 응답하려면 로그인해야 합니다.